Płyta MDF

Płyta MDF przeznaczona jest do produkcji mebli, frontów meblowych i kuchennych, elementów wykończeniowych wnętrz, paneli ściennych, kasetonów, listew ozdobnych, wykończeniowych, meblowych oraz do produkcji stolarki budowlanej.
 
Powstaje ona w wyniku sprasowania pod wysokim ciśnieniem i temperatury włókien drzewnych z dodatkiem organicznych związków łączących i utwardzających. Płyta MDF występuje w trzech rodzajach: MDF, LDF oraz HDF. Materiał ten charakteryzuje się jednorodną gęstością oraz składem surowcowym w całym przekroju, dzięki temu posiada on doskonałą obrabialność mechaniczną w procesie skrawania.
 

Płyta MDF (Medium Density Fibreboard) - to średniogęsta płyta z włókien drzewnych, które jest stosowana do produkcji mebli, drzwi, paneli podłogowych, kasetonów oraz listew ozdobnych. Płyty te dzięki gładkiej powierzchni doskonale nadają się do pokrywania m.in. lakierami, filmami melaminowanymi oraz okleinami naturalnymi i sztucznymi. Dodatkową zaletą jest łatwość obróbki tego rodzaju płyty np.: cięcie, wiercenie, frezowanie, a także kształtowanie przy zachowaniu stabilności wymiaru i utrzymaniu wyższej tolerancji dokładnie obrabianych części.

Płyty HDF (High Density Fibreboard) to płyta produkowana z włókien drzewnych, charakteryzująca się dużą twardością i podwyższoną gęstością. Przeznaczone są głównie do produkcji paneli podłogowych oraz można ją powlekać papierami żywicznymi, laminatami HPL i CPL,a ponadto oklejać okleiną naturalną. W przemyśle meblarskim wykorzystuje się ją na tylne ścianki mebli, dna szuflad, a także do produkcja drzwi wewnętrznych.

Płyta LDF (Low Density Fibreboard) - jest to płyta produkowana również z włókien drzewnych, jednak charakteryzująca się zmniejszoną gęstością. Płyta LDF stanowi materiałem bazowy do produkcji paneli ściennych przeznaczonych do użytkowania w pomieszczeniach suchych. Jest również wykorzystywana do produkcji płyt poszyciowo-izolacyjnych Kronotec.

Wszystkie oferowane przez na płyty MDF, LDF oraz HDF posiadają Atest Higieniczny potwierdzający Klasę Hieny E1
 
 
 Dostępne grubości płyt surowych MDF
(...)* na zamówienie
 
W ciagłej sprzedaży posiadamy także MDF laminowany w kolorze białym. Pozostałe kolory są dostępne wyłącznie na zamówienie. W celu uzyskania szerszych informacji na temat płyty MDF laminowanej prosimy o kontakt telefoniczny.PARTNERZY

ul. Posag 7 Panien 10, 02-495 Warszawa, tel.: 22 478 26 91, email: ursus@mazi.pl     Mazi © 2009

Design infotex